112" хезмәте диварларында КАИ студентлар өчен лекция дәресе узды

2017 елның 7 декабре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасының ГТХМ урынбасары Олег Степущенко А. Н. Туполев исемендәге КНИТУ – КАИ «Сәнәгать һәм экологик куркынычсызлык» факультетның студентлары «112» кичектергесез чакырулар хезмәте эше белән таныштырды. Ул студентларга ««112» бердәм ашыгыч оператив хезмәтләрне тәэмин итү системасы», ««Имин шәһәр» агросәнәгать комплексы» темаларга лекция укыды.

Министр урынбасары сөйләгәнчә, ике шалтырату кабул итү үзәге: Казан, Яр Чаллы шәһәрләрендә бар. Кабул итү бөтен республика территориясендә кәрәзле абонент һәм стационар элемтә "Бер тәрәзә" тәүлек әйләнәсе принцибы буенча гамәлгә ашырыла.

Олег Степущенко зур спорт һәм иҗтимагый чаралар үткәргәндә, «112» номеры актив куллану турында аларга искәртте.

Министр урынбасары студентлар белән мөмкинлекләре һәм «112» системасының перспектив планнары үстерүнең турында уртаклашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: