Тәүлек эчендә Татарстанда 3 янгын чыккан

2018 елның 16 марты, җомга

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча  33 тапкыр ярдәмгә чыккан. Шул исәптән чүп-чарны сүндерергә 2 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 7 тапкыр, кыска ялганыштан – 2 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 7 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 11 тапкыр. Республикада  3 янгын очрагы теркәлгән.  Шул исәптән мунчада– 2 янгын, транспорт чарада – 1 янгын.

Янгынның сәбәпләре: электр җиһазны кулланган вакытта җайланма кагыйдәләрен дөрес үтәмәү аркасында – 1 янгын, мичне кулланган вакытта җайланма кагыйдәләрен дөрес үтәмәү аркасында – 1 янгын, башка сәбәпләр буенча  – 1 янгын.

Юл-транспорт һәлакәте нәтиҗәләрен ликвидацияләү буенча авария – коткару эшләренә янгын сүндерү бүлекчәләре -2 тапкыр чыктылар.

Ирекле янгын сүндерүчеләр янгынга  чыкмадылар.

Эзләү–коткару зональ отрядының дежур каравылы тревога буенча  6 тапкыр чыктылар. Шул исәптән ишекләрне ачу буенча – 3 тапкыр, юл – транспорт һәлакәтенә – 2 тапкыр, башка сәбәпләр буенча– 1 тапкыр.  Профилактика эшләренә – 8 тапкыр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: