Мәдәният куркынычсызлык елында бакча кисәтү

2018 елның 21 июне, пәнҗешәмбе

Язгы-җәйге чорында бакча участокларында янгыннар килеп чыккан очраклары еш була. Республиканың бакча өйләрендә булган ягыннар агымдагы елда өч кешенең гомерен алып китте. 2018 елның 20 июнь көнне «Дача» операциясе кысыларында Югары Ослан муниципаль районы буенча прфилактик эшләр һәм күзәтчелек эшчәнлеге бүлегенең дознавателе Сергей Григорьев Яр буе-Морквашы авыл җирлегенең бакчалары буенча профилактик рейд үткәрде.

Рейдның максаты – ничек чынлыкта кешеләр үз җирләрдә янгын турында кайгыртуны, янгынга каршы төп кагыйдәләрен үтәүен тикшерергә һәм бакчачыларга янгын куркынычсызлык кагыйдәләрен искә төшерү.

Куркынычсызлык кагыйдәләрен үтәү сезгә, якыннарыгызга, күршеләрегезгә янгын кисәтергә һәм тормышны, сәламәтлекне саклап калдыруы бирәчәк.

Янгын булган вакытта, «01», «101», «112» номерлары буенча шылтыратыгыз.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: