Татарстанның ике районында Удмуртиядә яшәүчеләрнең бәлагә сабыр булуларын эзләделәр

2018 елның 6 декабре, пәнҗешәмбе

06.12.2018 ел 07 сәг. 02 мин. Әгерҗе МР ЕДДС 112 хәбәр килде, Әгерҗе МР Салагыш авылы янында Иж елгасы буенда Удмурт Республикасының Кече Пурга авылында яшәүче ике кеше кар чанасында боз астына китүе, балыкчылар үзләре бозда аяк киемсез булуы турында хәбәр керде.

08.28 СПСО №6 Чаллы коткаручылары Хивус судносында Менделеевск районында Кама елгасы акваториясен тикшерделәр, балыкчылар табылмаган.

1986 елгы балыкчыларның берсе Салауш торак пунктына мөстәкыйль рәвештә килеп җитә 11 сәгатьтә 29 мин. 12 сәг. 37 мин. икенче балыкчы һәлакәт булган урыннан 4 км ераклыкта табып алына.

Балыкчылар медицина ярдәменнән баш тартты. Салагыш авыл җирлеге башлыгы гражданнарга карата 3 статья буенча беркетмә төзеде. Административ хокук бозулар турында ТР кодексының 10 нчы маддәсе (юка бозга чыгу) нигезендә административ хокук бозу турында беркетмә төзелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: