Рафис Хәбибуллин волонтерлар оешмалары җитәкчеләре белән очрашты

2019 елның 4 феврале, дүшәмбе

Очрашуга Россия ГТХМ һәм КБСК арасында Мәскәүдә хезмәттәшлек турында килешүгә кул кую сәбәп булды. Бүген Россия гадәттән тыш хәлләр министры Евгений Зиничев һәм коткаручылар Бөтенроссия студентлар корпусы президенты Евгений Козеев хезмәттәшлек турында уртак килешүгә кул куйдылар.

Документ якларның ирекле ярдәмчеллекне (волонтерлыкны) популярлаштыру, мәдәният куркынычсызлыгы өлкәсендә халыкның иҗтимагый аңын һәм гражданлык позициясен формалаштыру, тормыш иминлеге нигезләре буенча яшьләрнең гамәли күнекмәләрен күтәрү өлешендә үзара хезмәттәшлеген регламентлый. Килешүдә Россия ГТХМ остазлыгы катнашуы каралган.

Шул ук вакытта Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсендә Татарстан башлыгы, эчке хезмәт генерал-лейтенанты Рафис Хәбибуллин югалган кешеләрне эзләү эшләрендә профессиональ коткару оешмалары белән тыгыз хезмәттәшлек итүче волонтерлар оешмалары җитәкчеләре белән очрашты. Очрашуда шулай ук Татарстан Республикасы яшьләр эшләре министры урынбасары Анна Захматова да катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: