Йортларны ирекле иминләштерү очрагында су ташу нәтиҗәләреннән килгән зыянны каплау федераль акчалар хисабына өстәмә рәвештә оештырылачак

2019 елның 26 марты, сишәмбе

Бүген бу хакта Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында узган брифингта Татарстан Республикасы Гражданнар оборонасы эшләре һәм гадәттән тыш хәлләр министры вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Николай Суржко хәбәр итте. Төп тема - язгы ташу шартлары начараю белән бәйле булган гадәттән тыш хәлләрнең нәтиҗәләрен булдырмау һәм булдырмау буенча чаралар күрү буенча РТХС территориаль системасының әзерлеге турында".

Николай Суржко болай дип белдерде: «гамәлдәге законнарга үзгәрешләр нигезендә, хәзерге вакытта торак йортларга, фатирларга һәм башка төр торак биналарга китерелгән зыянны каплауны оештыру, беренче чиратта, ирекле иминият механизмы нигезендә гамәлгә ашырыла. Йортларны ирекле иминләштерү очрагында зыянны каплау федераль акчалар хисабына өстәмә рәвештә оештырылачак. Язгы ташу торышы фаразын исәпкә алып, барлык кешене дә үз өйләрен ирекле иминләштерү мөмкинлеген чираттагы карауны сорыйм».

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: