«Неопалимая Купина» конкурсында җиңүчеләрне бүләкләү

2019 елның 11 апреле, пәнҗешәмбе

Янгын куркынычсызлыгы буенча «Неопалимая Купина» Бөтенроссия балалар-яшүсмерләр иҗаты конкурсының район этабына тәкъдим ителгән эшләрнең күптөрлелеге үзенең төрлелеге, креативлыгы һәм һәр эштә иҗади карау гаҗәпләндерде. Түбән Кама районында конкурста 62 белем бирү учреждениесе катнашты, шуларның 30-балалар бакчасы, 20-мәктәп, 4 коррекцион учреждение, 8-өстәмә белем бирү объекты.

Жюри әгъзаларына призлы урын бирү авыр булды, чөнки конкурска 241 эш тәкъдим ителде. Ниһаять, тантаналы шартларда И. Х. Садыйков исемендәге балалар һәм яшьләр иҗаты сараенда конкурсның муниципаль этабы җиңүчеләрен хөрмәтләү булды.

Иң күп катнашучылар һәм, димәк, җиңүчеләр "Неопалимая Купина" конкурсының" иң яшь катнашучы номинациясе җыйды. Бу яшь категориясендә-8 яшькә кадәр, иң зур конкуенция ачыкланган.

2019 ел янгын сүндерү хезмәте өчен юбилей елы булып тора, чөнки 30 апрель көнне гадәттән тыш хәлләр министрлыгында Россия янгынчылыгы оешуга 370 ел тулуны билгеләп үтәләр һәм бүләкләү тантанасы шушы ел уңаеннан уздырылды.

Әхмәтова Г. З., Түбән Кама Янгынга каршы пропаганда һәм иҗтимагый элемтәләр үзәге методисты

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: