Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе хезмәткәрләре җәйге кием формасына күчтеләр

2019 елның 12 апреле, җомга

Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсендә җәйге кием формасына күчү буенча катгый смотр узды. Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе офицерлары һәм Казан гарнизонының шәхси составы Кризис хәлләрдә идарә итү үзәге бинасы янында плацка тезелеп бастылар. Баш идарә башлыгының беренче урынбасары вазифаларын вакытлыча башкаручы Ирек Кадамов төзелеш смотрын үткәрде.

Башта идарәнең тышкы кыяфәтен, җитәкче составыннан документлар булуы тикшерелде. Тикшерүчеләр, беренче чиратта, хезмәткәрнең тышкы кыяфәтенә игътибар иттеләр. Барысы да кием формасын тегү турындагы боерык таләпләренә туры китереп эшләнгән һәм киендерелгән иде. Аннан соң бүлекчәләрдә тикшерү үткәрелде. Хезмәткәр исеменә һәм биләгән вазыйфасына туры килергә тиешле таныклыклар, шәхси номерлы жетон һәм тарак – гигиена әйберләре, кулъяулыклары тикшерелде.

Смотр тикшерү нәтиҗәләре буенча кимчелекләре турында рапорт төзеләчәк, әгәр алар булса, Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР буенча Баш идарәсе башлыгына җиткерәчәкләр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: