Татарстан Республикасы Бөтенроссия ведомствоара команда-штаб өйрәнүләрен үткәрүдә катнаша

2019 елның 16 апреле, сишәмбе

16-18 апрель көннәрендә Россия ГТХМ җитәкчелеге астында язгы ташуларны авариясез уздырып җибәрүне тәэмин итүгә, шулай ук торак пунктларны, икътисад объектларын һәм социаль инфраструктура объектларын янгыннардан саклау белән бәйле мәсьәләләрне эшкәртү буенча Бөтенроссия ведомствоара команда-штаб күнегүләре үткәрелә.

Өйрәнүдә Татарстан Республикасының РГХС республика, шәһәр, район һәм муниципаль звено министрлыклары, ведомстволары, оешмалары, учреждениеләре һәм предприятиеләре функциональ һәм территориаль система астының идарә органнары, көчләре һәм чаралары катнаша. Планнар һәм килешүләр нигезендә төбәкара һәм муниципальара хезмәттәшлеккә, шул исәптән язгы процессларга мониторинг үткәрү, табигый янгыннарны сүндерү өчен авиациянең гамәли кулланылышына, шулай ук шартлы гадәттән тыш хәлләрне районнарга көч һәм чаралар китерүгә аерым игътибар бирелде.

Максаты - Татарстан Республикасының Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының идарә итүче составының, идарә итү органнарының һәм территориаль подсистемасының җитәкче составының белемнәрен һәм практик күнекмәләрен камилләштерү, гадәттән тыш хәлләр нәтиҗәләрен бетерү һәм халыкның тормыш-көнкүрешен оештыру;

гадәттән тыш хәлләрне бетерү һәм халыкны яклау алымнарын һәм алымнарын камилләштерү;

гадәттән тыш хәлләрне бетергәндә көч һәм чараларны куллануның нәтиҗәлелеген арттыру.

Команда-штаб укуларын эзлекле рәвештә өч этапта, 16 апрель 06.00 сәгатьтән 18 апрель 18.00 сәгатькә кадәр, 60 сәгать дәвамында үткәрү планлаштырыла.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: