ГТХМ хезмәткәрләре Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 74 еллыгы уңаеннан Казан гарнизонының хәрби парадында катнаштылар

2019 елның 9 мае, пәнҗешәмбе

Казан гарнизоны гаскәрләренең шәхси составын төзүдән һәм меңнән артык кеше катнашкан бәйрәмнең прологын төзүдән 9 майда 10.00 сәгатьтә Казанның Меңьеллык мәйданында совет халкының Бөек Ватан сугышында җиңүенең 74 еллыгына багышланган тантаналы чаралар башланды. Хәрби парад аларның кульминациясе булды. Совет елларының Бөек Ватан сугышы чорындагы Кызыл Армия солдатлары формасындагы сугышчылар колонналарын үтү традициясе дәвам итте. Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының парадлы исәп-хисапын Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе байрагы белән истәлекле төркем җитәкләде, аны тапшыру 2012 елның февралендә булды.

Быел янә Мәскәү шәһәрендәге Кызыл мәйданнан Җиңү парадын турыдан-туры трансляцияләү булды, аның барышында Россия Федерациясе Президенты Владимир Путинның мөрәҗәгате яңгырады. Бәйрәм чарасы кысаларында Казан гарнизоны гаскәрләренең тантаналы узышы да булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: