Балалар интернат йортында янгын кулары

2019 елның 13 мае, дүшәмбе

Саба һәм Теләче муниципаль районнары буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр районара бүлеге тарафыннан «Шәмәрдән» аерым посты һәм 4 нче зона эзләү-коткару отряды белән берлектә Саба районы Югары Утар акылга зәгыйфь балалар йорты-интернатында укулар үткәрелде.

Мондый укулар гадәттән тыш хәлдәге теләсә кайсы кешедән килеп чыгарга мөмкин булган паника һәм ялгышлык куркынычын киметү өчен үткәрелә. Үткәрелә торган өйрәнүләр объект персоналыннан автоматизмга кадәр барлык гамәлләр эшләргә мөмкинлек бирә, чөнки аларның төп бурычы - объектта яшәүче балаларны саклап калу, алар үз үзенчәлекләрен күздә тотып мөстәкыйль эвакуацияләнә алмый һәм аларның тормышын, кагыйдә буларак, учреждение хезмәткәрләренә бәйле.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: