Тукай муниципаль районының яшь янгын сүндерүчеләр дружиналары арасында XXVII янгын-гамәли спорт буенча ярышлар.

2019 елның 20 мае, дүшәмбе

Янгын куркынычсызлыгы-бала үсә һәм тәрбияләнә торган мохитнең мәҗбүри өлеше. Җәйге каникуллар алдыннан Яр Чаллы шәһәренең 56 нчы янгын сүндерү-коткару бүлеге территориясендә Тукай муниципаль районының яшь янгын сүндерүчеләр дружиналары арасында янгын сүндерү-гамәли спорт буенча ярышлар узды, анда 18 мәктәп укучылары катнашты.

Һәр яшь катнашучыга каршылыклы 100 метр юлны узарга, җибәрелгән штурм баскычы буенча 2 кат тәрәзәсенә менәргә, аркан тартышу, капчык киеп йөгерү һәм шартлы янгын сүндерүче янгын сүндерүчесенең хәрби киемен кидерү кирәк иде.

Ярышлар тәмамланганнан соң һәр катнашучы татлы приз алды һәм 56 нчы янгын сүндерү-коткару часте коткаручылары әзерләгән тушенка белән карабодай боткасын авыз итте.

Камил Ганиев, «Татарстан Республикасы буенча 15 нче ФЯХ отряды»

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: