Пермь хезмәттәшләре Татарстанның зур чараларның иминлеген тәэмин итү буенча тәҗрибәсен югары бәяләделәр

2019 елның 7 июне, җомга

Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенә һәм Татарстан Республикасы ГТХМна эш визиты белән төбәкнең территориаль Куркынычсызлык министры җитәкчелегендә Пермь өлкәсе делегациясе килде. Пермь коллегаларының визитының максаты - Казанда инде ничәнче ел үткәрелә торган зур чараларның иминлеген тәэмин итү буенча тәҗрибә уртаклашу узды. Очрашу Татарстан Республикасы Президенты һәм Пермь өлкәсе губернаторы арасында килешү кысаларында узды.

Татарстан коллегаларының көчләре һәм чаралары белән танышу күчмә идарә итү пункты янында башланды. Шулай ук Пермь хезмәттәшләре авария-коткару эшләрен үткәргәндә эш урынын яктырту өчен билгеләнгән яктырту мобиль комплексын да кызыксынып өйрәнделәр. Аннары кунакларны Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең Кризис хәлләрдә идарә итү үзәге бинасына чакырдылар. Шулай ук Пермь гадәттән тыш ведомство делегациясе «Манеж» спорт комплексында булды, анда ел әйләнәсе янгын-коткару спорты буенча Татарстан җыелма командасы шөгыльләнә.

Татарстан башлыгы һәм министрлыкның эшчәнлеге белән танышу ахырында Пермь өлкәсенең эшче төркеме «112» ашыгыч чакырулар хезмәтенә юнәлде, анда ашыгыч чакыруларны кабул итү һәм эшләү буенча Татарстан хезмәттәшләренең гамәли тәҗрибәсен өйрәнделәр, шулай ук «Имин шәһәр» агросәнәгать комплексын булдыру мәсьәләләре турында фикер алыштылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: