Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе һәм Татарстан Республикасы ГТХМ көчләре һәм чаралары «Казан Экспо» МКҮ мәйданчыгында масштаблы ведомствоара өйрәнүләрдә катнаштылар

2019 елның 28 июне, җомга

Бүген ведомствоара команда-штаб өйрәнүләре вакытында куллануга кертелә торган дүрт чара «Казан Экспо» Халыкара күргәзмә үзәге мәйданында оештырылды. Масштаблы укулар Казанда «Ворлдскиллс» стандартлары нигезендә һөнәри осталык буенча дөнья чемпионатын үткәрүгә әзерлек кысаларында уздырылды, аларда 800 якын кеше һәм 150 берәмлек техника җәлеп ителде.

Өйрәнүләрнең төп максаты – «Ворлдскиллс» дөнья чемпионаты иминлеген тәэмин итүгә җәлеп ителәчәк барлык ашыгыч һәм оператив хезмәтләрнең ведомствоара хезмәттәшлеген тикшерү. Өйрәнүләр планы нигезендә чемпионатны уздыру чорында «Казан Экспо» Халыкара күргәзмәләр үзәгендә булырга мөмкин булган реаль хәл билгеләнгән.

Икенче этап тагын да масштаблырак булды - тамашачылар һәм «Казан Экспо» ХКҮ хезмәт күрсәтү персоналын концерт залыннан эвакуацияләүне үз эченә алды.

РГХС көчләре «Казан Экспо» МКY һөнәри осталык буенча «Ворлдскиллс» стандартлары буенча Чемпионат ачылыр алдыннан тагын бер укулар үткәрәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: