Яшь армеецларга янгын куркынычсызлыгы турында сөйләделәр

2019 елның 1 августы, пәнҗешәмбе

Бүген «Патриот» республика спорт-патриотик һәм яшьләрне хәрби хезмәткә әзерләү үзәгендә Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең Янгын күзәтчелеге буенча дәүләт инспекторы профилактик чара үткәрде. Хәзер үзәк базасында «Яшь армеец» хәрби-патриотик профиль сменасы уза.

Тикшерү барышында Россия ГТХМ хезмәткәрләре бүлмәләрнең янгынга каршы торышын, беренчел янгын сүндерү чараларының булуын һәм төзеклеген, автоматик янгын сигнализациясе һәм кешеләргә хәбәр итү системасының торышын, эвакуация юлларының торышын тикшерделәр.

Аннан соң Казан шәһәре Идел буе районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эш бүлеге өлкән инспекторы Айрат Гыймадиев балалар белән Инструктор дәресе үткәрде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: