Кытайга җиңү артыннан!

2019 елның 6 августы, сишәмбе

"Динамо-ГТХМ» җыелма командасы хоккейчылары бүген Кытайның Чэнду шәһәренә юл тоттылар, анда полиция һәм янгын сүндерүчеләр арасында XVIII Бөтендөнья уеннарында катнашачак. Безнең команда дәрәҗәле ярышта Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгы һәм Татарстан Республикасы гына түгел, ә алкалы хоккей буенча турнирның элиталы дивизионында Россия Федерациясе данын яклаячак. «Сезне бары тик җиңү белән генә көтәбез!» - шулай итеп, Г.Тукай исемендәге «Казан» халыкара аэропортында Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе башлыгы эчке хезмәт генерал-лейтенанты Рафис Хәбибуллин юллады.

Бөтендөнья полиция һәм янгын сүндерүчеләр уеннары ике елга бер тапкыр үткәрелә. Бу шактый дәрәҗәле ярышлар. Аларда Олимпия чемпионнары да, дөнья чемпионнары да катнаша.

Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан башлыгы шулай ук шушы көннәрдә «Динамо-ГТХМ» Бөтендөнья полиция һәм янгын сүндерү һәм ир-атлар волейбол командасы уеннарын үткәрү оештырылачагын хәбәр итте. Җавап итеп хоккей җыелма командасы уенчылары Рафис Хәбибуллинга истәлекле сувенир – 01 номерлы исемле хоккей свитеры тапшырдылар.

Җитәкчеләрдән тыш, ерак юлга «Динамо-ГТХМ» хоккейчыларын шулай ук руханилар – православие руханисы һәм мулла да өндәгән. Чөнки спорт-илаһи эш, бу - үз өстеңдә эшләү.

Югары дивизионның хоккей турнирында ике төркемгә бүленгән сигез команда катнаша. Төркемнән ике иң яхшы команда ярымфиналга чыга. Ярымфиналда җиңүчеләр полиция һәм янгын сүндерүчеләр арасында Бөтендөнья уеннарының иң көчле командасы титулы өчен көрәшәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: