Өлкәннәр көне уңаеннан янгын хәбәрчеләре

2019 елның 4 октябре, җомга

Азнакай муниципаль районы башкарма комитеты тарафыннан район халкының тормыш дәрәҗәсен арттыруга, олы яшьтәге кешеләргә ярдәм итүгә, яшәү тирәлегенең сыйфатын күтәрүгә зур игътибар бирелә. Шул максат белән Азнакай муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе Айдар Шәмсетдинов, Азнакай районы эчке эшләр бүлеге начальнигы Булат Шәйхетдинов белән берлектә, Өлкәннәр көне уңаеннан үткәрелгән чаралар кысаларында, район һәм шәһәр халкы белән очрашты.

Өлкән яшьтәге гражданнарга бүләкләр һәм автоном янгын хәбәрчеләре тапшырылды. Үткәрелгән акция барышында барлыгы 25 кешегә 50 автоном янгын хәбәрчесе урнаштырылды.

Азнакай районының янгын күзәтчелеге буенча баш дәүләт инспекторы гражданнарга көнкүрештә янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләренең үтәлеше турында искә төшерде, шулай ук автоном янгын белдерүчеләренең нәтиҗәлелеге турында сөйләде. Әлеге җайланмалар-көнкүрештә кирәкле элемент, чөнки ул башлангыч стадиядә януны ачыкларга һәм торакка зур януларга юл куймас өчен кичекмәстән кирәкле гамәлләрне күрергә ярдәм итә.

Өлкән яшьтәге гражданнар өчен җиһазлар, түләүсез нигездә, яшәү урыннары буенча эш беренче ел гына үткәрелми. Шулай итеп, 2019 елның агымдагы чорында гына да районда Башкарма комитет һәм иганәчеләр хисабына 53 өлкән яшьтәге гражданның, мөмкинлекләре чикләнгән кешеләрнең, ветераннарның һәм 48 күп балалы һәм аз керемле гаиләләрнең йортларында һәм фатирларында 196 хәбәрче урнаштырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: