Зур куркынычсызлык бәйрәме. Казанда «бозда һәм суда сак булам!» дигән Республика рәсемнәр конкурсында җиңүчеләрне бүләкләделәр

2019 елның 29 ноябре, җомга

Бүген Казанда «Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең ГИМС Үзәге» ФКУ территориясендә «бозда һәм суда сак булам» дигән Республика рәсемнәр һәм видеороликлар конкурсы җиңүчеләрен тантаналы бүләкләү булды, ул зур куркынычсызлык бәйрәмендә гамәлгә ашырылды. Укучылар да, нәниләр дә да кыйммәтле бүләкләр алдылар.

Бу инде җиденче бәйге, ул оештыручылар өчен катнашучылар саны һәм жюри хөкеменә тәкъдим ителгән видеороликлар буенча иң күпне күргән. Оештыручылар сүзләренә караганда, республика этабына гына да республика шәһәрләре һәм районнарыннан 700 гә якын яшь рәссам эше килгән. Республика комиссиясе әгъзаларына бүләкләү өчен иң лаеклы рәсемнәр билгеләү өчен шактый «тир түгәргә» туры килде. Нәтиҗәдә, Татарстан Республикасының 42 муниципаль берәмлегеннән 50 балалар эше сайлап алынды.

Балалар һәм өлкәннәр бәйрәмнән сокланып, киләсе елда «бозда һәм суда сак булам» дигән конкурста үз көчләрен сынап карарга сүз бирделәр.

Җиңүчеләр исемлеге белән әлеге сылтама буенча танышырга мөмкин:

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: