февраль, 2016 ел
шимбә

Татарстан һәм Башкортстан җыелма төркемнәренең кара-каршы көрәшендә Татарстанның гамәли янгын сүндерү спорт мастерлары гомуми нәтиҗәдә җиңеп, Татарстан Республикасы Премьер-министры кубогына Гамәли янгын сүндерү спорт буенча бөтенроссия ярышларының җиңүчеләр исемен, өстәвенә унберенче тапкыр, саклап кала алганнар.

Людмила Рузаевка шәһәренең 4 нче янгын сүндерү бүлегендә диспетчер булып эшли. Балачактан ул спортның күп төрләре, бигрәк тә җиңел атлетика, белән шөгыльләнгән. ГТХМ сафларына кергәч, ул көчләрен гамәли янгын сүндерү спортта сынап караган.

Россия ГТХМ Идел буе региональ үзәгенең физик өйрәнү һәм спорт башлыгы эчке хезмәт полковнигы Василий Розов яшь алмашның югары спорт нәтиҗәләре өчен чын күңелдән куана. Быел ир-атлар һәм малайлар белән бергә Татарстан Республикасы Премьер-министры кубогына гамәли янгын сүндерү спорт буенча XII Бөтенроссия ярышлар стартына шулай ук хатын-кызлыр һәм кызлар чыкты.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча  58  тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 3 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 16 тапкыр, кыска ялганыштан – 4 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 3 янгын, башка хезмәткәрләр белән эшләү – 18 тапкыр.  Республикада 8 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда 5 янгын.

Икенче көн алдыннан 2016 елның ТР Премьер-министры кубогына гамәли янгын сүндерү спорт буенча XII Бөтенроссия ярышларының һәм Россия ГТХМ Идел буе региональ үзәгенең Кышкы чемпионатының беренче көн нәтиҗәләре буенча җиңүчеләр бүләкләнгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: