август, 2016 ел
җомга

Бүген Яр Чаллы шәһәре ПСЧ-56 территориясендә беренче класс укучылары өчен бәйрәм булган. Бу искиткеч гореф-гадәтне отряд җитәкчелеге тырышып дәвам итә. Бу беренче класс укучылар өчен әһәмиятле көндә оештыручылар янгын сүндерүче-коткаручыларның күргәзмә чыгышлары, күңелле уеннар белән алар өчен чын бәйрәм  оештырырга тырышкан. Балалар өчен бүлек буенча экскурсия оештырылган.

Бүген Казан кирмәнендә Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов сәнәгать, авыл хуҗалыгы, фән һәм мәдәният тармакларының вәкилләренә Русия Федерациясе һәм Татарстан Республикасы дәүләт бүләкләрен биргән. Бүләкләнгәннәр арасында – “Татарстан Республикасы Гражданнар оборонасы эшләре һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгы карамагындагы Татарстан Республикасы Эзләү-коткару хезмәте” дәүләт казна учреждениесенең 2 нче зональ эзләү-коткару отрядының коткаручысы Дмитрий Мамлин.

Мәктәпкәчә балалар, Татарстан Республикасы ГТХМ һәм Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсе хезмәткәрләренең балалары “Сәлам, мәктәп!” бәйрәменнән мәктәп өчен “Беренче класс укучысы җыентыгы” бүләкләрен һәм күп онытмаслык истәлекләрне үзләре белән алып киткән. Балалар өчен бәйрәм программасы оештырылган. Ата-аналар өчен тантаналы һәм дулкынландыра торган чараны Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсе башлыгы урынбасары эчке хезмәт полковнигы Рафаил Мотыйгуллин ачкан.

Байлар Сабасында авыл районнарын саклау буенча Татарстан Республикасы буенча федераль янгынга каршы бүлекләрнең газ һәм төтен саклау хезмәтенең звенолары арасында 38 нче республика ярышлары ярышларның хуҗалары, Саба районы 129 нчы янгын сүндерү һәм коткару бүлеге төркеменең, җиңүе белән тамамланган. Ярышларда барлыгы иң яхшы утыз биш звено катнашкан.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 131 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 35 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 51 тапкыр, кыска ялганыштан – 2 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 1 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 10 тапкыр. Республикада 16 янгын очрагы теркәлгән.  Торак секторда – 4 янгын, каралтыда – 5 янгын, транспорт чарада – 5 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: