гыйнвар, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Раштуа православие бәйрәме алдыннан Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсе Раштуа бәйрәме чараларын үткәр урыннарында янгын иминлеген тәэмин итүгә юнәлгән күзәтү һәм профилактика чаралар комплексын планлаштырып үткәрә. Татарстан Республика территориясендә бәйрәм чараларын үткәрү 242 Рус Православие Чиркәү объектларында планлаштырылган. Тикшерүләр шул бөтен дини йортларда үткәрелгән.

Бу бәйрәм көннәрендә Дәүләт янгын күзәтү инспекторлары полиция хезмәткәрләре белән бергә пиротехник әйберләрне куллану буенча янгын иминлеге таләпләрен бозу очракларын табу максаты белән торак сектор һәм күп кеше җыела торган урыннар буенча рейдлар дәвам итә. Янгынга каршы режимны үтәү контроле максаты белән 99 профилактик төркем корылган. Шул исәптән 117 полиция хезмәткәре һәм 107 янгын күзәтү хезмәткәре.

Бүген Татарстан Республикасы буенча РФ ГТХМ ГИМС Үзәгенең хезмәткәрләре Аракчино – Югары Ослан кичүенең хәлен тикшергән һәм пилотсыз очу аппараты ярдәме белән Идел елгасының бозлы йөзендәге хәлен карап тикшергән, шулай да күренүчәнлек бозылу һәм көчле буран аркасында бозлы юлның хуҗасына транспорт хәрәкәтен туктатып торырга тәкъдим иткән. Бүгенге тикшерү чикләрендә ГТХМ хезмәткәрләре документларны тикшергән: ул инструктаж журналы, кизү кабул итү һәм тапшыру журналы, боз үлчәү журналы һ. б. Шулай ук алар кичү башлыгы Илдар Насыров белән бергә бозны яңадан үлчәп караганнар. Аның калынлыгы 43-44 см булып чыккан.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 32 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 3 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 6 тапкыр, кыска ялганыштан – 0 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 2 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 11 тапкыр. Республикада 3 янгын очрагы теркәлгән.  Торак секторда – 1 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: