гыйнвар, 2017 ел
сишәмбе

Ачылу тантанасы вакытында колледж директоры Татьяна Адаева бу ярышлар Тәтеш дәүләт гражданнарны саклау колледжының 100 еллыгында үткәнне, һәм нәкъ юбилей елында колледж өчен Worldskills хәрәкәте үсү тарихына керү бик зур намус булганны билгеләгән. Николай Суржко колледж җитәкчелегенә, ТР ГТХМ нан бүләк буларак, үпкә һәм йөрәк реанимациясе өчен манекен биргән. Шулай ук Тәтеш муниципаль районы башкарма комитетының җитәкчесе урынбасары Альберт Гасимов колледж курсантларына, ярышларның катнашучыларына булышкан өчен һәм аларны өйрәткән өчен рәхмәт сүзләрен белдергән. Җиңәр өчен һәм WorldSkills Russia 2017 ярышларында киләчәктә катнашыр өчен 4 төркем көрәшә башлаган.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 30 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 3 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 13 тапкыр, кыска ялганыштан –  4 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 1 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 6 тапкыр. Республикада 3 янгын очрагы теркәлгән. Төзелеш вагонында – 1 янгын, бакча йортында – 1 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: