февраль, 2017 ел
шимбә

Татарстан Республикасы җыелма төркеме 12 нче тапкыр гамәли янгын сүндерү спорт буенча Татарстан Республикасы Премьер-министры Кубогына ия булган. Каты ярышуда Татарстанның гамәли янгын сүндерү осталары гомуми нәтиҗәдә җиңүне тартып ала һәм бу абруйлы бөтенрусия ярышларының җиңүче исемен үзенең артыннан саклап кала алган. Моннан башка, безнең төркем Кубок ярышы белән бер үк вакытта үткәрелгән Идел буе федераль округының кышкы чемпионатында тагын җиңгән.

Безнең спортчылар шундый югары нәтиҗәгә каты ярышта ирешкәннәр. Нәтиҗә буларак, Татарстан гамәлчеләре алтынчы урыннан беренче урынга менеп, әлегә өч лидер арасында тора. Шулай да бу көндә “Йөз метрлык киртәле полоса” дисциплинасында гамәли янгын сүндерү спорт буенча хатын-кызлар һәм кызлар арасында ике югары казаныш куелган

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 36 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 3 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 11 тапкыр, кыска ялганыштан – 1 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 2 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 7 тапкыр. Республикада 7 янгын очрагы теркәлгән.  Торак секторда – 1 янгын, каралтыда – 4 янгын,  транспорт чарада – 1 янгын, печәнлектә – 1 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: