февраль, 2017 ел
шимбә

Бүген Казанда тагын “Лыжня России-2017” зур спорт ярышы үткән. Иртән үк казанлылар бөтен гаиләләре һәм эш коллективлары белән өч массакүләм чаңгы шууны үткәрү мәйданына килгән иде. Бөтенесе белән бергә Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсенең һәм Татарстан Республикасы ГТХМ ның, шулай да идарә карамагындагы ведомстволарның 500 дән артык хезмәткәре стартка чыккан. Татарстан башкаласында төп старт Залесный поселогының “Солнечный” лагерында биргәннәр.

2017 елның 18-22 февралендә Татарстан Республикасы территориясендә һава торышы Атлантика циклон серияләре йогынтысы аркасында барлыкка киләчәк. Вакыты белән кар, юеш кар һәм сибәләү көтелә. Шулай ук каты күренүчәнлек начарлануы белән бурын, бозлавык һәм 15-18 м/с кадәр исюләр белән көчле җил. Һава температурасы 18 нче февральдә төнлә -10..-15⁰, көнчыгыш районнарда һәм аязлану вакытында -21⁰ кадәр, көндез -1...-6⁰, көнчыгышта -10⁰ кадәр тәшкил итәчәк; алга таба төнге сәгатьләрдә  -1..-7⁰ көтелә, көндез температура -4…+2⁰ кадәр күтәреләчәк. Юлларда кар өемнәре һәм ботка, температура төшкәндә каты бозлавык барлыкка килүе мөмкин.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 29 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 0 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 17 тапкыр, кыска ялганыштан – 0 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 2 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 9 тапкыр. Республикада 0 янгын очрагы теркәлгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: