февраль, 2017 ел
шимбә

Ватан саклаучы көне алдыннан һәм Русия ГТХМ да Гражданнар оборонасы елы чикләрендә Казан шәһәре Яңа Савин районы 89 нчы мәктәбендә инде гадәткә әверелгән “Тезелү һәм җырлау смотры” үткән. Алтынчы сыйныфтан тугызынчы сыйныфка кадәр янгын сүндерү кадетлары марш атлауда, колонналарга үзгәреп тезелүдә, тезелүдә атлап җырлауда ярышканнар, шулай да таләпчән җюри катнашучыларның кыяфәтен дә билгеләгән. Хөрмәтле кунаклар арасында ГТХМ ветераннары булган.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 25 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 1 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 10 тапкыр, кыска ялганыштан –  0 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 1 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 4 тапкыр.  Республикада 5 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 3 янгын, каралтыда – 1 янгын, бакча йортында – 1 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: