апрель, 2017 ел
җомга

Бүген Казан шәһәре Яңа Савин районы 146 нчы урта гомумбелем мәктәбенең 7 нче “В” сыйныфы укучылары һәлакәтләр һәм гадәттән тыш хәлләр буенча бөтен оператив мәгълүмат җыела торган гадәттән тыш идарәчелегенең йөрәгендә булганнар. Үзәк ишекләре яшь кунаклар өчен Русия ГТХМ системасында Гражданнар оборонасы елы чикләрендә ачкан. Укучылар яктырту манарасы ничек эшләтедгәнен беренче мәртәбә күргәннәр. Үзәк гаражында балаларга күчмә идарә итү пунктының техникасын бөтен җиһазлары белән күрсәткәннәр.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 54 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 6 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 11 тапкыр, кыска ялганыштан – 5 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 1 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 28 тапкыр.  Республикада  1 янгын очрагы теркәлгән.  Торак секторда – 1 янгын.

Сәбәпләре: ут белән саксыз эш итү аркасында –1 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: