апрель, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 74 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 9 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 18 тапкыр, кыска ялганыштан – 2 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 2 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 34 тапкыр. Республикада  7 янгын очрагы теркәлгән.  Торак секторда – 3 янгын, каралтыда – 1 янгын, транспорт чарада – 1 янгын.

Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсенең идарә итү органнары, көчләре һәм чаралары киләчәк спорт әмәлләренең катнашучылары һәм кунакларының иминлеген тәэмин итәргә әзер. Казан шәһәрендә Конфедерацияләр Кубогын үткәрер өчен быел 17 июньнән 2 июльгә кадәр 113 объектына вәкаләт бирелгән, шул исәптән 4 спорт, 90 тору, 15 транспорт инфраструктурасы һәм 4 ярдәмче объекты. 500 дән артык спортчы, 1 350 дән артык массакүләм мәгълүмат чараларының вәкилләре һәм 100 меңнән артык борчылучылар һәм кунаклар килүе көтелә. Укуларның максаты –катнаша торган барлык министрлыклар һәм идарәчелекләр арасында гамәлләрне бергә һәм көйле башкаруны шомарту.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: