апрель, 2017 ел
чәршәмбе

“Хезмәткә һәм оборонага әзер” Бөтенрусия физкультура һәм спорт комплексының алтын һәм көмеш билгеләрен бүген хезмәттәшләренә ТР ГО эшләре һәм ГТХ министры урынбасары Николай Суржко биргән. Гадәттән тыш идарәнең дәүләт хезмәткәрләре комплексның алты норматив төрләре буенча үзенең физик хәзерлеген күрсәткән һәм өч яшь төркемендә югары спорт нәтиҗәләренә ирешкән.

Русия янгын сүндерү хезмәте көнен бәйрәм итәр алдыннан, шулай да “Янгын сүндерү хезмәте ветеранына хат яз” Русия социаль акциясе чикләрендә Яр Чаллы шәһәренең ГТХМ хезмәткәрләре берничә чара үткәргән. Бу көннәрдә янгын сүндерү хезмәте ветераннары актив рәвештә чараларда катнашканнар, балалар йортының һәм интернатларның балалары белән, мәктәп укучылары белән очрашканнар. Янгын сүндерү бүлекләренә барлык пенсионерлар чакырылган, анда алар өчен бүлек буенча экскурсияләр, чәй эчүләр оештырылган.

Русия Федерациясе Иминлек Советы карарына туры китереп, 2017 елда апрельнең 19 нан 21 нә кадәр Русия ГТХМ зур масштаблы укулар үткәрә. Язгы ташкын һәм табигый янгыннар аркасында килеп чыккан гадәттән тыш хәлләрне бетерү буенча эшләрне эшкәртергә туры киләчәк. Беренче көндә барлык көчләр килеп чыга торган гадәттән тыш хәлләргә җаваплар өчен торгызылачак. Икенче көндә эшләрне оештырырга туры киләчәк, аннары, өченче көндә – турыдан-туры шартлы гадәттән тыш хәлләрне бетерү.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 74 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 8 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 28 тапкыр, кыска ялганыштан – 1 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 3 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 27 тапкыр. Республикада  7 янгын очрагы теркәлгән.  Торак секторда – 3 янгын, каралтыда – 3 янгын, транспорт чарада – 1 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: