май, 2017 ел
җомга

Бүген “Иминлек мәктәбе” ярышларының республика этабының җиңүчеләре билгеле булган. Дүрт көн эчендә бөтен республиканың укучылары табигый мохитта исән калу, зыян күрүчегә беренче ярдәм күрсәтү һәм янгын вакытында дөрес эшләү буенча белемнәрен күрсәткәннәр. Дүрт көнлек программада алар берничә араны узган: “Эзләү-коткару эшләре”, “Беренче ярдәм күрсәтү”, “Суда коткару эшләре” һәм “Янгын тактикасы полосасы”. Барлык араларда Бөгелмә укучылары иң яхшы булып чыккан. Икенче урынны Түбән Кама төркеме алган һәм Алабуга балалары өченче урынны җиңгән.

Янгын сүндерүчеләр Васильево поселогында Советлар Союзы Герое Н. Волостной исемендәге Васильево кадетлар мәктәп-интернатының укучыларын янгын иминлеге чараларын пропагандалау эшенә тарта. 153 нче янгын сүндерү һәм коткару бүлегенең янгын сүндерүчеләре белән бергә шәхси торак йортларны әйләнеп чыга, истәлекләре өләшә һәм поселок торучыларын ут белән сак булырга чакыра. Висильево кадетлары торучыларга яхшы таныш, аларның тәкъдимнәрен дусларча кабул итә.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 77 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә  7 тапкыр, ялган чакырулар буенча 33 тапкыр, кыска ялганыштан – 6 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 2 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 21 тапкыр.  Республикада  4 янгын очрагы теркәлгән.  Торак секторда – 1 янгын, каралтыда – 2 янгын, бакча йортында – 1 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: