июль, 2017 ел
дүшәмбе

Бүген Зәй районында юл-транспорт һәлакәтендә үлгәннәрнең туганнары 14 корбанның калдыкларын тану процедурасын үткәрер өчен Төш медицина үзәгенә килгәннәр. ГТХМ, Сәламәтлек саклау министрлыгы һәм Хезмәт, эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының психологик хезмәтенең 10 белгече аларга ашыгыч психологик ярдәм күрсәтә. Туганнарга психологик ярдәм күрсәтер өчен барлыгы 17 психолог эшләтелгән.

2017 елның 2 июлендә уңайсыз метеорологик күренешләр (18 м/с кадәр җил күтәрелү) нәтиҗәсе буларак Питрәч муницпаль районы Тогашево авылында түбәләр ватылган. 11 төзелеш зыян күргән.

Төрле министрлыкларның һәм идарәчелекләрнең (Русия ГТХМ бүлекләре, ТР Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы һәм ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы. Республика муниципаль берәмлекләренең администрацияләрезыян күрүче һәм һәлак булганнарның туганнарын урнаштыру урыннарын билгеләгән. 2017 елның 3 нче июлендә сәгать иртәнге 7 гә 25 кеше килгән. Казан шәһәренә 13 кеше килүе көтелә.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 47 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 7 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 10 тапкыр, кыска ялганыштан – 2 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 4 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 14 тапкыр. Республикада  5 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 4 янгын, каралтыда – 1 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: