август, 2017 ел
чәршәмбе

Россия ГТХМ ГО елы: Татарстанда республикасы саклаугыч корылмалар гражданнар оборонасының (СК ГО) смотр-конкурсның этапы башланып китте. Катнашучылар арасында - республиканың эре предприятияләре һәм оешмалар.

Бүген конкурс комиссиясе АҖ  "НПО "ГИПО" саклаугыч корылмалар территориясендә булып китте. Комиссия вакилләрен барысы да кызыксындырды: алар барлык бүлмәләрдә булдылар, эш принцибы белән таныштылар, корылмалар системасы эшләүнә инандылар.

Иң мөһиме конкурс комиссиясенең бурычы җитешсезлекләрне ачыклау. Смотр-конкурс нәтиҗәләре буенча җиңүчеләр ачыкланачак.

җәйге сәламәтләндерү "Хыял" лагерның хәрби-патриотик "Аврора" сменасының тәрбияләнүчеләр Россия ГТХМ коткаручыларга Казан эзләү-коткару отрядына кунакка килделәр.

ГТХМ хезмәткәрләре укучыларга кызыклы һәм бай эчтәлекле программа әзерләделәр.

Башта яшь спецназовецларны спецтехника белән таныштырдылар. Яшь кунакларга искиткеч экмперементта катнашырга - автомобильны урыныннан кучерергә. Зур куаныч дүрт аяклы коткаручыларның чыгуы тудырды.

Саубуллашканда яшь спецназовецлар һәм коткаручылар истәлеккә фотога төштеләр.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 44 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 5 тапкыр, ялган чакырулар буенча 11 тапкыр, кыска ялганыштан – 1 тапкыр,  ризыкның көю аркасында – 5 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 8 тапкыр.  Республикада 7 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 4 янгын, каралтыда – 1 янгын, бакча йортында – 1 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: