сентябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Казан шәһәре Киров районының урта гомумбелем мәктәбендә янгын килеп чыгу очрагында укучылар һәм персонал эвакуациясе үтте. Шулай да янгын сүндерү бүлекләренең көчләре һәм чаралары күп кеше булган урыннарда янгын килеп чыгу вакытларында ашыгыч рәвештә эш башкарулары тикшерелгән. 2016 елда ноябрьдә бу мәктәпне беренче каттагы урнашкан хезмәт кабинетында яну булган. Ул чакта янгын вакытында эвакуацияне оештыруда җитди хаталар ясалган иде. Бүген администрация дә, укучылар да көйле эшләделәр, шелтәсез.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 82 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 14 тапкыр, ялган чакырулар буенча 37 тапкыр, кыска ялганыштан –5 тапкыр,  ризыкның көю аркасында – 4 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 8 тапкыр, башка чакырулар буенча – 1 тапкыр.  Республикада 9 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 7 янгын, каралтыда – 1 янгын, печәнлектә – 1 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: