сентябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Казанга эш визиты чикләрендә Владимир Пучков Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсенең җиваплаучы бүлекләрнең эшен һәм хәрби әзерлеген карап тикшергән. Федераль министрны Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсенең башлыгы, эчке хезмәт генерал-лейтенанты Рафис Хәбибуллин җитәкләгән. Русия ГТХМ делегациясе ГТХМ коткаручылары квалификациясен арттыру программасын үтә торган КФУ ның Фундаменталь медицина һәм биология институтында, 112 ашыгыч чакырулар хезмәтендә һәм федераль янгынга каршы хезмәтнең 7 отрядының Мәскәү районын саклау буенча 3 нче янгын сүндерү һәм коткару бүлегендә булган.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 47 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 3 тапкыр, ялган чакырулар буенча 17 тапкыр, кыска ялганыштан – 4 тапкыр,  ризыкның көю аркасында – 3 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 10 тапкыр.  Республикада 7 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 3 янгын, каралтыда – 1 янгын, транспорт чарада – 1 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: