октябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Айлык чикләрендә республикада халыкны төрле экстремаль хәлләрдәге эшләргә өйрәтү буенча зур эш бара. Гражданнар оборонасы белгечләре теоретик дәресләр дә үткәрә, гомумбелем йортларыннан эвакуацияләнүне шомарту буенча практиканы оештыралар. Төрле шартларда имин тәртип белемнәрен өйрәнү белән практика оештырылган. Мондый дәресләр үсеп килә торган буында имин тормыш культурасын формалаштыруга һәм аны төрле экстремаль хәлләрдәр эшләүләргә өйрәтүгә юнәлтелгән.

Узган тәүлектә чакыру буенча янгын сүндерү бүлекләре 46 тапкыр ярдәмгә чыккан. Шул исәптән  чүп-чар януга – 8, ялган чакыру буенча – 18, янусыз кыска ялганыш аркасында – 1, ризык көю аркасында – 3, башка хезмәтләр белән үзара эшләүгә – 10. Республика янгын сүндерүчеләре 5 янгынны сүндергән, шул исәптән торак секторда – 4, каралтылар – 1. Кызганычка каршы, 3 кеше үлгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: