октябрь, 2017 ел
җомга

Гражданнар оборонасы айлыгы чикләрендә Татарстан Республикасы буенча Федераль янгынга каршы хезмәтнең 7 нче отрядының Казан шәһәренең Мәскәү районы ПСЧ-3 янгын сүндерүчеләре һөнәрләр өйрәнүчеләрне кунакчыл булып  каршылаган. Иң актив балалар, “КидСпейс” гаилә күңел ачу үзәгенең еш килүчеләре, профессионаллардан янгыннарда һәм башка һәлакәтләрдә коткару белемнәрен өйрәнә алганнар.

Узган тәүлектә чакыру буенча янгын сүндерү бүлекләре 35 тапкыр ярдәмгә чыккан. Шул исәптән  чүп-чар януга – 4, ялган чакыру буенча – 9, янусыз кыска ялганыш аркасында – 1, ризык көю аркасында – 2, башка хезмәтләр белән үзара эшләүгә – 10. Республика янгын сүндерүчеләре 4 янгынны сүндергән, шул исәптән торак секторда – 4, каралтылар – 2. 1 кеше зыян күргән. 2 кеше үлгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: