декабрь, 2017 ел
дүшәмбе

Эзләү-коткару эшләре ике юнәлештә үткәрелә. Чулман елгасының мәйданын тикшерү, Чулман елгасының сул һәм уң якларның яр буйларын тикшерү.

Түбән кама ГЭС белән үзара бәйләнеш оештырылган. Эзләү-коткару эшләре вакытына су агызу тукталды.

Барлыгы вакыйганы бетерү өчен 106 кеше һәм 21 берәмлек техника җәлеп ителгән.

Кама елгасында авария булу хакында, Россия ГТХМ ТР буенча кайнар телефон юлы ачылды.

Чаллыда балыкчыларны өзелгән боздан саклап калу буенча операция үткәрелә.

Татарстан Республикасы буенча 2017-2018 ел. боз калынлыгы турында Хакыйкый мәгълүматлар.

Эшчәнлеге күзәтчелек идарәсе ТР буенча РФ ГТХМ баш идарәсенең хезмәткәрләре арасында 30.09.2015 е. 743нче номерлы боерыгы нигезендә «Күзәтү һәм профилактик эшләр бүлегендә иң яхшы хезмәткәр» исемендәге конкурс үткәрелгән. Конкурста 24 хезмәткәр катнашкан.

Конкурс Дәүләт янгын куркынычсызлык хезмәте хезмәткәрләрнең стимуллаштыру, эшчәнлеге бәяләү, квалификация күтәрү һәм һөнәри үсеш максатыннан үткәрелә.

Ике көн буена балыкчыларга13 беркетмә тәшкил иткәннәр.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 44 тапкыр ярдәмгә чыккан. Шул исәптән чүп-чарны сүндерергә 4 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 23 тапкыр, кыска ялганыштан – 3 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 1 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 6 тапкыр. Республикада  7 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 2 янгын, мунчада – 4 янгын, башка объектларда – 1 янгын.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: