Татарстан Республикасы буенча федераль янгынга каршы хезмәтнең килешү бүлекләре янгыннарны сүндерүдә һәм авария-коткару эшләрен үткәрүдә үзенең осталыгын күрсәттеләр

2017 елның 13 июне, сишәмбе

Яр Чаллыда шәһәр “Орган залы” янында ачык мәйданда Татарстан Республикасы буенча дәүләт янгынга каршы хезмәтнең федераль янгынга каршы хезмәтнең килешү бүлекләре арасында көчләрне һәм чараларны җәелдерү буенча республика ярышларының ахыргы этабы үтте. Иң яхшы исеменә республиканың дүрт килешү отрядларының сигез бүлеге ярышкан. Ярышларның тантаналы ачылуында янгын сүндерүне оештыру һәм авария-коткару эшләрен үткәрү идарәсенең башлыгы эчке хезмәт полковнигы Константин Чанышев, Яр Чаллы шәһәренең Башкарма комитетының җитәкчесе һәм шәһәрнең башка хөрмәтле кунаклары һәм яшәүчеләре катнашкан.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: