Норлат шәһәрендә социаль өлкә объектларында Гражданнар оборонасы айлыгы кысаларында өйрәнүләр үткәрелгән

2018 елның 9 октябре, сишәмбе

Бүген Аксубай һәм Норлат муниципаль районнары буенча күзәтү һәм профилактика эшләре районара бүлегенең  хезмәткәрләре Өлкәннәр һәм инвалидлар өчен Норлат интернат йортында һәм Сәламәтлек мөмкинлекләре чикле булган балалар өчен Норлат мәктәп-интернатында өйрәнүләр уздырдылар. Чаралар үткәрү барышында зур игътибар электр җиһазлары торышы, эвакуацияләү юллары, янгынга каршы су белән тәэмин итү, беренчел янгын сүндерү чаралары белән җиһазлану, керү-чыгу юллары, янгынны автоматик рәвештә билгеләү һәм кешеләрне аның турында белдерү чаралары төзек булу, телефон элемтәсе төзек булу, сулыш органнарын саклау чаралары һәм күмәк коткару чаралары белән тәэмин ителүгә бирелгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: