Халыкка хәбәр итү системаларын тикшерү вакытында тынычлык саклагыз

2019 елның 1 апреле, дүшәмбе

Татарстан Республикасында 2019 елның 2 апрелендә тавыш хәбәр итүнең региональ, җирле һәм локаль системалары, шул исәптән Гадәттән тыш хәлләр барлыкка килү куркынычы яки барлыкка килү турында халыкка ашыгыч хәбәр итүнең комплекслы системасы тикшереләчәк.

2019 елның 2 апрелендә 9.00 сәгатьтә «Татарстан - Яңа Гасыр» телевизион каналы һәм 10 FM – диапазон радиостанцияләре трансляцияләре тотылачак. Хәбәр тексты: "Игътибар! Татарстан Республикасы хәбәр итү системасын тикшерү үткәрелә! Игътибар! Татарстан Республикасы хәбәр итү системасын тикшерү үткәрелә!».

Шулай ук 10.00 сәгатьтән 10.30 сәгатькә кадәр Казан шәһәрендә һәм барлык муниципаль районнарда электр сиренасын очырып С-40 электросиреналары тикшерәчәкләр.

Шуның белән бергә, 2019 елның 2 апрелендә 9.30 сәгатьтән 10.30 сәгатькә кадәр Казан шәһәрендәге шундый зур куркыныч-җитештерү объектларында ЕДДС аша хәбәр итүнең локаль системаларын автомат режимда эшләтеп җибәрү оештырылачак.

Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе тынычлык саклауны һәм хәбәрләрне игътибар белән тыңлауны сорый. Янау дәрәҗәсен аңлау, Гражданнар оборонасы сигналларын белү һәм куркынч вакытта дөрес гамәлләр кылу сезгә һәм сезнең якыннарыгызга тормышыгызны коткарырга ярдәм итәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: