“Казаноргсинтез” ҖАҖнең авария оешмалары ГТХМнан ”бик яхшы” билгесе алдылар

2019 елның 30 апреле, сишәмбе

Бүген “Казаноргсинтез” ҖАҖ территориясендә даими әзерлек көчләре, штаттан тыш авария-коткару оешмалары, газ-коткару хезмәте отряды, Татарстан Республикасы буенча федераль янгынга каршы хезмәтнең бишенче отряды һәм «Казаноргсинтез» ҖАҖ медицина хезмәте отряды гамәлләре буенча тактик-махсус укулар узды.

Анда предприятиенең персоналы һәм штаттан тыш авария-коткару формированиеләре, янгын сүндерү бүлекчәләре, газ -оспаслау хезмәтенең территориаль отряды, сак хезмәте, медсанчасть хезмәткәрләре һәм «Казаноргсинтез»ГАҖнең башка хезмәтләре һәм бүлекчәләре хезмәткәрләре катнашты. Гомумән алганда, 40тан артык кеше һәм 15 берәмлек техника җәлеп ителгән.

«Казаногсинтез» ҖАҖ баш инженеры Рафаэль Сәфәров Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе җитәкчелегеннән бик яхшы бәя белән канәгать калды, ләкин сәнәгать куркынычсызлыгы хезмәтенең нинди юнәлештә хәрәкәт итүен һәм тагын нинди күрсәткечләрне яхшыртырга мөмкин булуын белүен билгеләп үтте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: