Исәннәргә исәнлек-саулык! Вафатларга мәңгелек хәтер!

2019 елның 8 мае, чәршәмбе

Бүген 92 яшьлек хезмәттәшен һәм остазын, Бөек Ватан сугышы һәм янгын сүндерү хезмәте ветеранын Михаил Ефремович Долговны Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе башлыгы урынбасары, күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр идарәсе җитәкчесе эчке хезмәт полковнигы Сергей Сергеев һәм Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең ветераннар Советы Рәисе Петр Иванов тәбрикләделәр. Ветеранны котларга 89 нчы урта гомуми белем бирү мәктәбенең янгын кадетларының сыйныф укучылары да килгән иде.

Бөек Ватан сугышы һәм янгын сагы ветераны «2 дәрәҗә Ватан сугышы» ордены, «Германияне җиңгән өчен», «Совет Армиясенә һәм Флотына 30 ел», «Сугышчан казанышлары өчен», «Бөек Ватан сугышында Җиңүгә 20 ел», «СССР Кораллы Көчләренә 50 ел», «Ленин туганнан 100 ел», «хезмәт ветераны» һәм «Казанның 1000 еллыгы истәлегенә» медальләре белән бүләкләнгән.

Тантана бәйрәм өстәле артында дәвам итте. Анда безнең илне һәм ярты Европаны нацист ояларыннан коткарып калган Бөек Ватан сугышы ветераннары өчен 100 грамм күтәреләр. Сугыш кырында батырларча һәлак булып, дошманның тулы тар-мар итүе турындагы шатлыклы хәбәрне каршы алырга насыйп булмаган сугышчыларны һәм командирларны хәтерләделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: