Бөтен Татарстаннан Суда коткару җәмгыяте иреклеләре су коену сезоны башланыр алдыннан укулар узды.

2019 елның 3 июне, дүшәмбе

Ике көн дәвамында Татарстан башкаласында Суларда коткару республика иҗтимагый оешмасы хезмәткәрләре белем алган. Коткаручылар-бөтен республикадан иреклеләр тонущего кешене коткару һәм аңа беренче ярдәм күрсәтү нечкәлекләрен өйрәнделәр. Быел суда коткару эшенә керешергә теләүчеләр 111 кеше иде. Ирекле ярдәмчеләр өчен бу уку бушлай, ТР Президенты карары шундый.

Курсның ахырында «коткару матросы» таныклыкларын тапшыру булды. Хәзер яшьләрне республика пляжлары көтә. Аларның җитди күзәтүләре астында ял итүчеләр суда хаталар кылмас һәм сулыкларда һәлак булуның күңелсез статистикасын туктатыр дип ышаныйк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: