Муниципаль районнарның БДДХ җитәкчеләренең беренче җыелышы нәтиҗәле узды

2019 елның 11 июне, сишәмбе

Уку җыенына ТР Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының гражданнар саклау идарәсе җитәкчеләре һәм Татарстан Республикасы муниципаль районнары һәм шәһәр округлары Бердәм дежур-диспетчерлык хезмәте җитәкчеләре җыелды.  Мондый очрашуны Татарстан районнарыннан килгән коллегалар тәҗрибә уртаклашып, эш мәсьәләләрен һәм проблемаларын хәл итү өчен, фикердәшләр даирәсендә фикер алышу өчен беренче тапкыр уздыралар.

Түбәндәге сораулар буенча фикер алышылды: РГХС системасында БДДХ роле, муниципаль берәмлекләрне мәгълүмати яктан тәэмин итү, шәхси мәгълүматларны яклауның мәгълүмати иминлеген тәэмин итү, Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләренең ситуацион үзәкләре эше һәм документлар әйләнеше белән эшләү.

Утырыштан соң катнашучылар 112 чакыруларны эшкәртү үзәгендә булдылар, анда аларга 112 системасы мөмкинлекләрен күрсәттеләр, шулай ук «Имин шәһәр» АПК системасы турында сөйләделәр һәм гамәлдә күрсәттеләр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: