Россия ГТХМ югары уку йортларын тәмамлаучылар һөнәр буенча эш алдылар

2019 елның 26 июле, җомга

Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе сафлары яңа хезмәткәрләр белән тулыланды – Россия ГТХМ югары уку йортларының яшь чыгарылыш укучылары. Кичәге курсантлар бүген хезмәт итүгә бүлгәнче төп имтиханны бирделәр.

17 эчке хезмәт лейтенантлары-Россия ГТХМ иң яхшы югары уку йортларын тәмамлаучыларны дулкынлану белән залга чакыруны көттеләр, анда Россия ГТХМ Баш идарәсенең Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсенең беренче урынбасары эчке хезмәт полковнигы Ирек Кадамов рәислегендә аттестацион-кадрлар комиссиясе утырган иде.

Һәр чыгарылыш сыйныф укучысы Үз вазифасын күңеленә хуш килгән - кемдер янгын сүндерү бүлегенең каравыл башлыгы булачак, ә кайберләре объектларны күзәтчелек эшчәнлеге инспекторы сыйфатында тикшерүгә керешәчәк яки ведомствоның оператив хезмәтенә күчәчәк. Барлык чыгарылыш сыйныф укучылары аттестацион-кадрлар комиссиясе әгъзаларыннан Россия ГТХМ сафларында хезмәт башлану белән котлаулар алдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: