Халыкка хәбәр итү системасын тикшерү узды

2019 елның 1 октябре, сишәмбе

Бүген, 1 октябрьдә, Татарстан Республикасында гражданнар оборонасы буенча бөтенроссия штаб өйрәнүләрен үткәрү кысаларында региональ, җирле һәм локаль сөйләм хәбәр итү системалары, шул исәптән Гадәттән тыш хәлләр килеп чыгу куркынычы турында яисә барлыкка килү турында халыкка экстрен хәбәр итүнең комплекслы системасы тикшерелде.

- Татарстан Республикасы Гражданнар оборонасы Җитәкчесе – Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов күрсәтмәсе нигезендә 1 һәм 2 октябрь көннәрендә республиканың барлык муниципаль берәмлекләре территориясендә халыкка хәбәр итү системасын тикшерү, шулай ук гадәттән тыш хәл булган очракта гражданнар оборонасы буенча кирәкле эш алып барыла. Гражданнар оборонасы элементларының берсе-Гражданнар оборонасы сигналларын халыкка җиткерү – бу халыкка сөйләм һәм Тавыш Белән Хәбәр итү. «Игътибар» сигналын ишеткәннән соң, һәр гражданин телевизор яки радио кабызырга тиеш, алар буенча конкрет гадәттән тыш хәлләрдә ни эшләргә кирәклеге турында кешегә хәбәр ителәчәк. Гражданнар оборонасының бу системасы теләсә кайсы гадәттән тыш хәл - язгы ташу яки янгыннарда кулланылырга мөмкин, - дип шәрехләде ТР Гражданнар оборонасы эшләре һәм гадәттән тыш хәлләр министры урынбасары Олег Степущенко.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: