Нурлатта дәүләт янгынга каршы күзәтүчелек инспекторлары ата-аналар белән профилактик эш алып баралар.

2019 елның 8 октябре, сишәмбе

Туган йорт диварларында балаларга янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен өйрәтү ата-аналар җилкәсенә төшә. Шуңа күрә дәүләт янгынга каршы күзәтүчелек инспекторлары янгын куркынычсызлыгы таләпләрен җиткерү максатыннан ата-аналар җыелышларында чыгыш ясыйлар.

Бүген Аксубай һәм Нурлат муниципаль районнары буенча районара бүлекчәләрнең өлкән инспекторы Альмарис Талипов ата-аналарга инструкция бирү өчен багышланган көнне билгеләп үтте.

Хөрмәтле ата-аналар, Дәүләт янгынга каршы күзәтүчелек инспекторы башлады, һәр көнне бала үзенә зыян сала торган күп кенә хәлләр белән очраша. Бала ахмаклык кылмасын өчен, аны куркынычсызландырырга, ә атап әйткәндә-теориядә, әгәр дә ул мондый вәзгыятькә юлыкса, практикада ничек эшләргә кирәклеген сөйләү зарур.

Шулай ук торак секторда (көнкүрештә) янгыннарның һәм янгыннарның балалар белән шуклык аркасында килеп чыккан янгыннарның төп сәбәпләре турында да ата-аналарга гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәре искә төшерде.

Нурлат шәһәренең 2 нче урта мәктәбендә ата-аналар җыелышында 40 кеше катнашты, ә 15 нче «Алсу» балалар бакчасында 30 ата-ана катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: