Казанда һәм Яр Чаллыда ГТХМ хезмәткәрләре "Бөтен ишегалды белән җырлыйбыз!"

2020 елның 9 мае, шимбә

2020 елның 9 маенда Казанда һәм Чаллыда «Бөтен ишегалды белән җырлыйбыз" бөтенроссия акциясенә ярдәм итү максатларында Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының халыкка хәбәр итү һәм хәбәр итү мобиль комплекслары җәлеп ителде.
Акцияне оештыручылар фикеренчә, акция башланыр алдыннан янгын куркынычсызлыгы һәм сезонлы хәвеф-хәтәрләрне кисәтү өчен актуаль булган башка темалар буенча видеоматериаллар трансляциясе оештырылган. Сугыш еллары җырлары да яңгырады.
Яр Чаллыда Авангард урамы буенча урнашкан «Замелекесье» яңа торак микрорайонында яшәүчеләргә бәйрәм кәефе тудырды. Якын-тирә йортларда яшәүчеләр мондый гадәти булмаган вакыйгага бик шат иде, балкон һәм фатир тәрәзәләреннән барган вакыйгаларны кызыксынып күзәттеләр һәм җырладылар.
Казанда микрорайон Ф.Әмирхан урамы буенча урнашкан йортлар ишегалдында урнаштырылган иде. Биредә дә берничә буын вәкилләре җыелган иде, бу исә кече яшьтән алып зурга кадәр. Йорт тәрәзәләрендә һәм балконнарында яшәүчеләр үз геройларының әләмнәрен һәм портретларын элделәр. Яшьләр һәм урта яшьтәге кешеләр гадәттән тыш хәлләр министрлыгыннан импровизацияләнгән ишегалды концертын үз кәрәзле телефоннары камераларына актив төшергән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: