Гомуми стажы 110 ел

2020 елның 15 мае, җомга

Гурьяновлар гаиләсе династиясе тарихы Николай Григорьевич Гурьяновтан (1934-2003 еллар) башлана. Аның артыннан аның эшен улы – Сергей Николаевич, ә аннары оныгы Андрей Сергеевич дәвам итте. Дүрт Гурьяновның янгын саклау буенча гомуми эш стажы 110 елдан артып киткән инде. Һәм бу Татарстан Республикасы буенча федераль янгынга каршы хезмәтнең 5 нче отряды коллективы горурлана торган бердәнбер хезмәт династиясе түгел, ул ТР Президенты Рөстәм Миңнехановның гаилә көнендә хезмәт династияләре вәкилләрен котлау инициативасын хуплаган.

Әтисеннән үрнәк алып, Сергей Николаевич Гурьянов армиядә хезмәт иткәннән соң янгын сакчылыгына хезмәт итә. 30 елдан артык вакыт эчендә ут белән көрәшү чикләрендә аның исәбендә коткарылган тормыш һәм катлаулы янгыннарны сүндерү әз түгел. Хәзерге вакытта ФДБУ «Татарстан Республикасы буенча 5 нче ФПС отряды» 31 ЭКБ башлыгы вазыйфасында эшләү дәвам итә.

Кече Гурьянов-эчке хезмәт майоры, ә 2017 елдан Россия ГТХМ № 35 ФЯХ махсус идарәсенең КЯБ-3 Башлыгы урынбасары вазыйфасын били.

Смурыгиннар-Одинцовлар-Хашовлар династиясе үзенең гомуми хезмәт стажы белән генә түгел, ә үзенең күплеге белән дә уникаль. Зур гаиләдә хезмәт династиясен дәвам иткән җиде кеше исәпләнә. Бу әти - әниләре һәм балалары гына түгел, ә аларның хатыннары, әниләре һәм оныклары да.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: