Татарстан янгынчылары һәм коткаручылары 33 яңа техника алдылар

2020 елның 15 июне, дүшәмбе

15 июньдә Казанда «Казан» гаилә үзәге янында берьюлы берничә юбилей датасы - Россия ГТХМ 30 еллыгы, Татарстан Республикасы ГТХМ 25 еллыгы, ТАССР оешуның 100 еллыгы һәм Җиңүнең 75 еллыгы уңаеннан Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең һәм ТР ГТХМ шәхси составының 33 янгын сүндерүче һәм махсус автомобильләрне хәрби дежурлыкка тапшыру тантанасы булды. Яңа техника ачкычларын Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов тапшырды.
Видеоконференцэлемтә режимында Россия ГТХМ башлыгы Евгений Зиничев Татарстан Республикасы Хөкүмәтенә янгынга каршы хезмәт бүлекчәләрен һәм тулаем РГХС территориаль системасын үстерү мәсьәләләрендә актив катнашканы өчен рәхмәт белдерде. Хезмәткәрләр җирдә дә, су объектларында да кешеләрне коткару буенча теләсә нинди бурычны уңышлы үти алачаклар. «Янгын сүндерү һәм коткару гарнизонының җавап бирә торган бүлекчәләренә 33 берәмлек махсус техника тапшырылды. Бу техника безнең бүлекчәләрнең эш нәтиҗәлелеген арттырачак һәм бүген үк хәрби дежурлыкка чыгачак», - дип билгеләп үтте Е.Зиничев.
Бу елны, истәлекле даталар һәм бәйрәмнәр тулысынча Татарстан Республикасы җитәкчелеге Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгы Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе һәм Татарстан Республикасы Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы шәхси составына республика бюджеты хисабына 180 млн.сумлык 33 янгын сүндерү һәм махсус автомобиль тапшыра.
Алар арасында - янгын сүндерү машиналарының чираттагы партиясе, алар ТР Президенты ярдәме белән янгын сүндерү техникасын капиталь ремонтлау буенча республика программасы кысаларында «икенче тормыш» алган. Яңартылган бу машиналар тантаналы чара вакытында янгын бүлекчәләренә тапшырганнан соң янә хәрби дежурлыкка якланачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: