Хәтер һәм кайгы көнендә Татарстанның гадәттән тыш хәлләр Министрлыгы хезмәткәрләре «Тынлык минуты» Бөтенроссия акциясенә кушылды.

2020 елның 22 июне, дүшәмбе

Бүген 22 июньдә илебездә Хәтер һәм кайгы көне билгеләп үтелә. Нәкъ менә шул көнне 1941 елда Мәскәү вакыты белән 12:15 сәгатьтә хөкүмәтнең нацист Германиясенә һөҗүм итү турында Советлар Союзы гражданнарына мөрәҗәгате эфирга чыга. Быел 22 июньдә 12 сәгать 15 минутта бөтен ил буенча «тынлык минуты» дигән гомумроссия акциясе үткәрелде.

Бүген Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең барлык бүлекчәләрендә дә һәлак булганнарны искә алдылар. Кешелек тарихында иң канкойгыч сугыш корбаннарына хөрмәт йөзеннән ГТХМ хезмәткәрләре «тынлык минуты»на кушылды. Яшел Үзән янгын-коткару гарнизонында бүген иртәнге сәгать дүрткә якын янгынчылар кабызылган шәмнән «хәтерлибез» сүзен чыгардылар.  Сугыш ветераннарына, тыл хезмәтчәннәренә һәм сугыш хәрәкәтләрендә катнашучыларга багышланган һәйкәл янында алар шәмнәр кабыздылар. Бу көн кабатланырга тиеш түгел. Нәкъ менә шуңа күрә янгынга каршы хезмәт хезмәткәрләре «тынлык минуты» акциясенә кушылдылар. Беркем дә, бернәрсә дә онытылмады!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: